BIOMAR’IN KÜRESEL FAALİYETLERİ

Sİze sandığınızdan daha yakın olabİlİrİz

BIOMAR’IN DÜNYA ÇAPINDA BULUNDUĞU YERLER

BioMar, küresel su ürünleri yetiştiriciliği sektörüne yüksek performanslı yemler sunan lider tedarikçilerden biridir. BioMar’ın operasyonel yapısı tüm dünyada farklı coğrafi bölgeleri kapsayacak şekilde üç ana birimden oluşur: Somon Balığı birimi, EMEA birimi ve Gelişmekte Olan Pazarlar Birimi. BioMar’ın faaliyet gösterdiği yerler hakkında bilgi almak için aşağıdaki kısmı okuyabilirsiniz.

Somon Bİrİmİ

Şİlİ

BioMar Şili'de üç fabrika işletiyor. Fabrikalardan ikisi Puerto Montt'a yakın Pargua'da ve diğer balık türlerinin yanı sıra alabalık, gümüş somon balığı ve Atlantik somonu için yüksek performanslı yemler üretiyor. Chiloé adasındaki Castro'da bulunan BioMar fabrikası ise ağırlıklı olarak Atlantik somonu, gümüş somon balığı ve alabalık için yavru balık yemleri ile yüksek katma değerli uzmanlık ürünleri üretiyor.

BioMar Şİlİ’yİ zİyaret edİn

Norveç

BioMar'ın Norveç'te iki fabrikası var: Karmøy ve Myre. Karmøy fabrikası, somon ve alabalığın yanı sıra balık yetiştirme çiftliklerindeki temizlikçi balıklar gibi diğer türler için de pek çok farklı ürün sunuyor. Lofoten adasındaki Myre'de bulunan fabrika 1987'de açıldı ve Norveç'te açılan ilk BioMar fabrikasıdır.

BioMar Norveç’İ zİyaret edİn

Bİrleşİk Krallık

Orta İskoçya'daki Grangemouth'da bulunan BioMar fabrikası ağırlıklı olarak Birleşik Krallık ve İrlanda'daki somon balığı yetiştirme çiftliklerine hizmet sunuyor. Fabrika ayrıca, hem müşterilere hem de tüketicilere yönelik olarak, sertifikalı organik somon balığı yemleri gibi yüksek katma değerli ve kaliteli pek çok ürünüyle de tanınıyor.

Daha fazla bİlgİ

EMEA Bİrİmİ

EMEA (Europe, Middle East and Africa) birimi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki müşterileri kapsıyor. BioMar, Danimarka, İspanya, Fransa, Yunanistan ve BioMar-Sagun ortaklığıyla Türkiye’de, stratejik olarak konumlandırılmış beş modern yem fabrikası işletmektedir.

Danİmarka

Danimarka'nın Brande kentindeki fabrika 1962'de kuruldu ve bugünkü BioMar Grubu'nun temelini oluşturdu. Danimarka'daki fabrika Baltık Denizi çevresindeki, Doğu Avrupa'daki ve Orta Avrupa'nın kuzeyindeki ülkelerin yanı sıra Birleşik Krallık, İrlanda ve İtalya'daki alabalık yetiştirme çiftliklerine de ürünler sunuyor. 30'dan fazla türe yönelik yemler sunan fabrikanın başlıca ürün grupları ise alabalık, mersin balığı, yılan balığı, uzun levrek ve kızıl somon balığı yemleri.

Danİmarka’yı zİyaret edİn

İspanya

İspanya'daki fabrika, ülkenin orta kesimindeki Valladolid yakınlarında bulunan Duenãs'ta. Ağırlıklı olarak İber Yarımadası'na hizmet sunan fabrika, diğer türlerin yanı sıra alabalık, levrek, çipura, eşkina ve kalkan balığı yemleri üretiyor.

BioMar İspanya’yı zİyaret edİn

Fransa

Bordo'nun kuzeyindeki Nersac'ta bulunan BioMar Fransa fabrikası ağırlıklı olarak Fransa, İtalya ve Hırvatistan'daki yetiştirme çiftliklerine hizmet sunuyor. Ayrıca, Nersac'taki satış ekibi Asya ve Afrika'daki pek çok pazara yönelik ihracat faaliyetlerini de yönetiyor. Fabrika, diğer bazı türlerin yanı sıra alabalık, levrek, çipura, mersin balığı, kalkan balığı, dil balığı, yayın balığı, tatlı su çipurası (tilapi) ve diğer tropikal balık türlerine yönelik yemler üretiyor.

BioMar Fransa’yı zİyaret edİn

Yunanİstan

Yunanistan'ın kalbinde, Atina ile Selanik arasındaki liman kenti Volos'ta bulunan Yunanistan fabrikası, Doğu Akdeniz, Balkanlar ve Orta Doğu'nun hızla büyüyen su ürünleri yetiştiriciliği sektörlerine hizmet veriyor. Fabrika ağırlıklı olarak levrek, çipura ve diğer Akdeniz balık türleri için yem üretiyor. Volos fabrikası aynı zamanda alabalık ve mersin balığı gibi tatlı su türleri için de yem üretiyor.

Yunanİstan’ı zİyaret edİn

Türkİye

BioMar, Türkiye'nin önde gelen su ürünleri yetiştiriciliği şirketlerinden olan Sagun Grup ile kurduğu %50-50 hisseli BioMar-Sagun ortak girişim şirketi aracılığıyla Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Söke'deki ileri teknolojili fabrikasıyla 2016 yazından bu yana balık yetiştirme çiftliklerine yüksek performanslı balık yemi ve teknik destek sunan BioMar-Sagun, yakın bir zamanda komşu ülkelere de birinci sınıf balık yemi sunmaya başlayacak.

Gelİşmekte olan Pazarlar Bİrİmİ

Gelişmekte Olan Pazarlar birimi yeni pazarlara açılmaya ve yeni türlere yönelik ürünler geliştirmeye odaklanıyor. Gelişmekte Olan Pazarlar birimi şu anda Amerika Kıtası, Çin ve diğer Asya pazarlarına odaklanmaktadır.

Kosta Rİka

Guanacaste eyaletindeki Cañas'ta bulunan Kosta Rika fabrikası 2012'de faaliyete girmiştir ve Orta Amerika'daki en modern su ürünleri yetiştiriciliği yem fabrikasıdır. Fabrika, çevre ülkelere birinci sınıf tatlı su çipurası, karides, kobe balığı, kırlangıç, diğer sıcak su türleri ve alabalık yemleri sunuyor.

Kosta Rİka’yı zİyaret edİn

Çİn

Çin'in ve dünyanın en büyük balık yemi şirketlerinden biri olan Tongwei ile yakın zaman önce kurulan ortak girişim kapsamında Ağustos 2017'de 100.000 ton üretim kapasiteli bir fabrika açılması planlanıyor. Fabrika yeri olarak ise, Çin'in doğusunda Şanghay yakınlarındaki Wuxi bölgesi seçildi. Ortak girişim, Çin'de giderek artan miktarda üretilen levrek, çipura, kobe balığı, kalkan balığı, hani, lagos, alabalık, mersin balığı, tatlı su çipurası, yılanbalığı ve karides gibi yüksek değerli balık türlerinin yetiştirilmesinde kullanılan yemlere odaklanacak.

Ekvador

BioMar, Ekvador'da lider bir konuma sahip olan yüksek kaliteli bir karides yem üreticisi olan Alimentsa'nın satın alınmasının ardından 2017 yılında Ekvador'da faaliyetlerine başlamıştır.

Kurulduğu 1987 yılından bu yana, şirket kaliteye ve müşterilere üst düzey bir katılım ve destek sağlamaya odaklanmıştır. Fabrika, Guayaquil yakınlarındaki Durán'da yer almaktadır ve Ekvador ve Orta Amerika'ya karides yemleri temin etmektedir.

BioMar Ekvador