Performance concept

Consistent feed performance

2004'TEN BERİ TUTARLI YEM PERFORMANSI

PerCon stack item 1

BioMar 2004 yılında tüm pelet boyutları için sindirilebilir enerjiyi ve sindirilebilir proteini dengeleyen bir yem formülasyonu için bir araç olan BioRythm’i piyasaya sunarak balıkların sağlıklı ve yüksek performanslı olmasını sağlama aldı. O zamandan beri, yem formülasyonu araçlarımızın sürekli geliştirilmesi ve iyileştirilmesine odaklandık.

Bu, 2012 yılında Performans Konseptinin geliştirilmesine yol açarak, formülasyonumuzun sadece DP/DE oranına bakmaktan ziyade, örneğin spesifik olarak her bir tür ve her gelişim aşaması için amino asit profillerini de içerecek şekilde genişlemesine yol açtı. Tüm yemlerin gerçekten sağlam belgelere dayanan tutarlı ve öngörülebilir bir performans sağladığından emin olmak için bu konsepti beş yıldan fazla bir süredir başarıyla kullanıyoruz.

PerCon stack item 2

PERFORMANS KONSEPTİNİN TEMELİ

Yem performansı, Özel Büyüme Oranı (SGR) ve Yem Dönüşüm Oranı (FCR) olarak ifade edilir. SGR ve FCR en çok iki anahtar besin faktöründen etkilenir: amino asitler ve enerji. Protein kullanımını optimize etmenin ve böylece belirli bir sindirilebilir enerji seviyesi için en iyi büyümeyi elde etmenin ön koşulu mevcut amino asitler ile mevcut enerji arasındaki doğru dengenin sağlanmasıdır.

Performans Konsepti ile yemin performansı sabit kalırken, aynı zamanda ham maddeleri en verimli şekilde kullanıyoruz. Ayrıca, Performans Konseptine dayanan yemler, en iyi yem alımını sağlamak için yemin doğru lezzetliliğini ve en iyi balık büyümesi için gerekli vitamin ve mineral kaynağı ve doğru yağ asitlerinin dengesi sağlar.

PerCon stack item 3

OPTİMUM BALIK PERFORMANSI VE EKONOMİK SONUÇ

Performans Konseptinin faydaları çok yönlüdür. Performans Konsepti ile formüle edilen yem, balığın gereksinimlerine uygun mükemmel bir beslenme kalitesi sağlar. Sonuç olarak, balık üreticilerinin çiftliklerinden elde edebilecekleri mümkün olan en iyi ekonomik performansı elde etmelerine yardımcı olur.

Performans Konseptinin uygulanması, bireysel hammaddelere bağımlılığı azaltır ve bu da daha uygun maliyetli yem ile sonuçlanır. Buna ek olarak, su ürünleri yetiştiriciliği sektörünün yemin sürekli yüksek kalitesinden taviz vermeden hammaddelerin daha sürdürülebilir kullanımına ve diğer kıt kaynaklara doğru yol almasına olanak sağlar.