Deniz balığı üretme havuzlarında oyunun kuralları değişiyor

Powered by Partnership Driven by Innovation

Yüksek performanslı balık yemlerinde yenilikçiyiz ve kendimizi sürdürülebilir küresel su ürünleri yetiştiriciliğinde üzerimize düşeni yapmaya adadık.

... Sonuç {{contentCount}} matches
  • {{category.Name}}
  • {{category.Name}}
Background Image

Yeni (RAS) KAPALI DEVRE SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ yemi deniz balığı üretme havuzlarındaki darboğazı hedefliyor

BioMar, deniz balığı üretme havuzlarının verimliliğini iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir RAS yemi konsepti olan LARVIVA ORBIT’i duyuruyor. Bu, bir endüstrinin balık yavrularının denize aktarılmadan önce kuluçkahanede geçireceği uzun bir süreden kaçınabilmesini destekleyecektir. Bu, deniz balığı üretme havuzlarında RAS teknolojisinin kullanımındaki beklenen hızlanmayı destekleyecek ve böylece deniz balığı türlerine yönelik kuluçkahane işinin geliştirilmesini destekleyecektir.

Daha fazla
Daha fazla Yeni (RAS) KAPALI DEVRE SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ yemi deniz balığı üretme havuzlarındaki darboğazı hedefliyor
Background Image

SmartCare – BioMar EMEA’nın işlevsel yem çözümlerinin yeni adı

BioMar’ın EMEA Birimi tarafından piyasaya sunulan etkinliği kanıtlanmış işlevsel BioMar yemleri SmartCare olarak yeniden adlandırıldı.

Daha fazla
Daha fazla SmartCare – BioMar EMEA’nın işlevsel yem çözümlerinin yeni adı
Background Image

Soğuk su balıkları için yaşama en iyi başlangıç

BioMar’ın devrim niteliğindeki ilk besleme rejimi LARVIVA ProStart, artık soğuk su balıkları için de kullanılabiliyor. LARVIVA ProStart sudaki yem davranışı açısından değer yaratır ve yavru balıkların daha etkin bir başlangıç yemlemesi tepkisi vererek daha güçlü ve yüksek performanslı yavru balıklar olmalarını sağlar.

Daha fazla
Daha fazla Soğuk su balıkları için yaşama en iyi başlangıç
Background Image

BIoMar-Sagun’da yeni Genel Müdür ataması

BioMar’ın Sagun Grubu ile olan ortak girişimi, BioMar-Sagun, iş biriminin başına yeni bir Genel Müdür seçti. Abalıoğlu'nda üst düzey yöneticilik geçmişi olan Yasemin İşsever, Türk su ürünleri endüstrisinde, yetiştiricilik, işleme ve yem üreticiliği alanlarında başarılı bir geçmişe sahip, saygın bir yöneticidir. Kendisi, Bora Aydemir'in bıraktığı boşluğu doldurarak, şirketin başına geçmek gibi zorlu bir görevi üstlenmeyi kabul etmiştir.

Daha fazla
Daha fazla BIoMar-Sagun’da yeni Genel Müdür ataması
Background Image

BioMar Feeding Tool Güncellendi

BioMar Feeding Tool, çiftçilerin çiftliklerindeki yemleme ihtiyacını hesaplayabilmeleri ve öngörebilmeleri için daha iyi bir hizmet sunabilmek adına en son bilgilerin uygulanabilmesi için artık güncellendi ve optimize edildi.

Daha fazla
Daha fazla BioMar Feeding Tool Güncellendi
Background Image

BioMar Danimarkadaki RAS ve yavru yemi üretimini arttırıyor

BioMar, Danimarka'nın Brande kentindeki yeni üretim hattının artık tamamen faaliyete geçtiğini duyurdu. Bu hat, RAS ve su ürünlerine yönelik yavru yemi üretimine yönelik olup, BioMar'ın Danimarka tesisinin yıllık kapasitesini % 25 oranında artırmasını sağlayan 100 milyon DKK değerindeki yatırımın bir sonucudur.

Daha fazla
Daha fazla BioMar Danimarkadaki RAS ve yavru yemi üretimini arttırıyor
Background Image

BioMar 5 yıllık ortalamada Giren Balık: Çıkan balık oranını 1:1’in altında gerçekleştirdi

Balık İşleme yan ürünlerinin yüksek oranda kullanımı ve yeni ve özgün hammaddelerin kullanımı BioMar Grup’un hammadde tüketimi için beş yıl ortalaması 1:1 veya daha düşük Giren Balık : Çıkan Balık (FIFO) oranı elde edebilmesini sağladı. Bu oran, 15 Haziaran 2020 ' de yayınlanan 2019 yılı Entegre Sürdürülebilirlik Raporunda ortaya çıkan birçok bulgudan biriydi.

Daha fazla
Daha fazla BioMar 5 yıllık ortalamada Giren Balık: Çıkan balık oranını 1:1’in altında gerçekleştirdi
Background Image

BioMar Group tüm zamanların en iyi sonuçlarına ulaştı

2019 yılını kapatırken, Biomar Group satış hacimindeki artışı ve daha güçlü ürün sunumunu yansıtan rekor seviyede gelir ve kazanca ulaştı. Her üç iş kolu da olumlu bir gelişmeye katkıda bulunuyor.

Daha fazla
Daha fazla BioMar Group tüm zamanların en iyi sonuçlarına ulaştı
Background Image

BioMar, Seafood Stewardship Index sıralamasında ilk sıralara yükseldi

BioMar, sektör için sürdürülebilir su ürünleri yemi geliştirme konsepti üzerine kurulmuş olup üzerinden yıllar geçmesine rağmen aynı konsept şirketin temel dayanağı olmaya devam etmektedir. Bu ay, BioMar, World Benchmarkinng’ilk ilk Seafood Stewardship Index sıralamasında en yüksek dereceli yem tedarikçisi oldu.

Daha fazla
Daha fazla BioMar, Seafood Stewardship Index sıralamasında ilk sıralara yükseldi
Background Image

BioMar deniz ürünleri satın alanlar için yem konusunda şeffaflık sağlamaktadır

Üç yıldır üretimde olan ve deniz ürünleri endüstrisindeki herhangi bir şeffaflık aracından farklı olarak BioMar, 2018 Sürdürülebilirlik Raporumuzun lansmanında, BioSustain programımızın en son aracı olan Discover'ı duyurdu. Rapor Biomar'ın su ürünleri endüstrisinde ve değer zinciri boyunca ve şimdi de doğrudan tüketiciye sunduğu sürdürülebilir girişimlere yer vermektedir.

Daha fazla
Daha fazla BioMar deniz ürünleri satın alanlar için yem konusunda şeffaflık sağlamaktadır
Background Image

Su ürünleri yetiştiriciliğinde çığır açan konsept

Türk balık yetiştiricilerine çiftlik ekonomilerini en üst seviyeye çıkarabilmeleri için çeşitli piyasa koşullarına ve nihai balık ürünlerine göre uyarlanabilen yemler sunarak yem formulasyonunu bir adım öteye taşıyoruz.

Daha fazla
Daha fazla Su ürünleri yetiştiriciliğinde çığır açan konsept
Background Image

Artan esneklik, kalite ve performans

Avrupa’nın önde gelen balık yemlerinin daha iyi kalite ve performansa ulaşabilmesinde esnekliğin artırılması için %25 ekstra üretim kapasitesi. BioMar Danimarka İdari Müdürü Anders Brandt-Clausen, balık yetiştiricilerinin BioMar’ın Danimarka’daki fabrikasındaki yeni ek üretim hattından mutlak fayda sağlayacaklarını söylüyor.

Daha fazla
Daha fazla Artan esneklik, kalite ve performans