BÜYÜK HEDEFLERİ OLAN GÜÇLÜ BİR EKİP

16 Ağustos 2017

BioMar Grubu kuluçkahane yemi faaliyet alanını işimizin geliştirilmesi ve büyütülmesi konusunda büyük potansiyeli olan alanlardan bir tanesi olarak belirlemiştir. Buna bağlı olarak; BioMar, besinsel gereksinimlerin yanı sıra, işleme teknolojisine ilişkin yürütülen temel araştırmalara dayalı olarak BioMar kuluçkahane ürünlerini daha da geliştirmek amacıyla kuluçkahane uzmanlarından oluşan güçlü bir ekibi bir araya getirmiştir.

Kuluçkahane ürünlerine ilişkin yeni BioMar işletme birimi, mevcut kuluçkahane sektörüne BioMar imzasının atılmasında mevcut organizasyon ile iş birliği içinde kilit bir rol oynayacaktır. Bu birim, yeni coğrafi bölgelere açılarak kuluçkahane yemlerine ilişkin faaliyet alanımızın daha da geliştirilmesinden, "yeni türler" için yemlerin geliştirilmesinden ve umuyoruz ki yeni ve güncel yem teknolojilerinin uygulanmasından sorumlu olacaktır.

Yeni organizasyon yapısı ile, BioMar'ın kuluçkahane ürünleri işletme birimi ekibi, bir işletme birimi yöneticisi ile biri karides kuluçkahaneleri ve diğeri ise deniz balığı kuluçkahaneleri işletme biriminden sorumlu olan iki deneyimli ürün yöneticisinden meydana gelmektedir. Bu işletme biriminin merkezi Nersac, Fransa'da bulunmakta olup, BioMar'ın dünya çapında faaliyet gösterdiği bütün yerel pazarlarda bulunan kapsamlı bir ticari ekibi de bünyesinde barındırmaktadır.

Chris Dinneweth bu yılın başında BioMar'da kuluçkahane ürünleri İşletme Birimi Yöneticisi olarak çalışmaya başlamıştır. Su ürünlerindeki uzun kariyeri 80'lerin ortasında başlamıştır. Chris hem balık hem de karides su ürünleri sektörlerinde araştırmacı olarak ve dünyanın çok farklı yerlerinde değişik idari pozisyonlarda çalışmıştır.

Jef Peeters, BioMar'ın karides kuluçkahane ürünleri alanına yoğunlaşan ve araştırmadan ürün geliştirmeye kadar farklı pozisyonlarda uzun yıllardır hizmet veren değerli bir üyesidir. Jef, bundan önceki besin mühendisliği pozisyonu sırasında İspanya'dan Ekvador'a kadar dünyanın pek çok yerinde karides kuluçkahane yemlerinin geliştirilmesi alanında büyük bir deneyim edinmiştir. Geçmişte ön karışım üreticisi olarak yem fabrikalarına ve karides çiftliklerine teknik destek de sunmuş olan Jef, şu anda BioMar'ın karides kuluçkahane ürünleri Ürün Yöneticisi pozisyonunda hizmet vermektedir.

Joana Amaral bu yılın Haziran ayında BioMar'ın kuluçkahane ürünleri işletme birimine katılmıştır. Joana, deniz balığı larvaları ile ilgili kuluçkahane ürün yelpazesinin daha da geliştirilmesinden ve yönetiminden sorumludur. Joana, Akdeniz Bölgesi'ndeki en büyük balık yetiştiriciliği şirketlerinden birinde levrek ve çipura kafes yetiştiriciliği Operasyonlar Müdürü olarak ve İspanya'daki dilbalığı çiftliğinin teknik ve ArGe ekiplerine danışmanlık yapan yönetim kurulu üyesi olarak hizmet verdiği daha önceki pozisyonları sayesinde kuluçkahane iş kolunda geniş bir deneyime sahiptir. Ilıman su türlerine yönelik kuluçkahaneler ve deniz kafes çiftlikleri ile ilgili danışmanlık deneyimi sayesinde, Joana bu alandaki uzmanlığı ile öne çıkmaktadır. Joana şu anda BioMar'ın deniz balıkları kuluçkahane ürünleri Ürün Yöneticisidir.

Kuluçkahane diyetlerinin geliştirilmesinde rol alan ekip, satış ve teknik destek deneyimine sahip olan ticari ekibimiz ile yakın işbirliği içinde çalışacaktır. Bu dayanışmanın amacı, günümüzde faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda ve önümüzdeki yıllarda kuluçkahane yemlerimizi sunacağımız yeni pazarlardaki müşterilerimizin tümü ile yakın temas halinde olmaktır.

BioMar'ın kuluçkahane işletme biriminde belirgin bir fark yaratma yönündeki çabaları yalnızca yeni oluşturulan ekip ile sınırlı değildir. Araştırma ve geliştirmenin yanı sıra, üretim teknolojisine yapılan yatırımlar istikrarlı bir şekilde sürdürülmektedir. BioMar'ın kuluçkahane yeni üretim tesisi yeni ürün tekniklerine olanak tanınması amacıyla kısa süre önce güncellenmiştir ve ilave yatırımlara ilişkin hazırlıklar devam etmektedir.

Bu yetenekli ekip ve yapılmış olan araştırma ve geliştirme planları sayesinde, BioMar'ın kuluçkahane ürünleri işletme birimine yönelik büyük başarılara ulaşması erişilebilir bir hedeftir: Mevcut ürünler modernleştirilecek, ürün grupları tamamlanacak ve yeni ürünler piyasadan gelen talebe dayalı olarak ve müşterilerimiz ile yakın iş birliği içinde geliştirilecek ve test edilecektir. BioMar yem ve yemleme çözümlerinde yarım yüzyıldan daha fazla bir süreyi kapsayan bilgi birikimine sahiptir ve artık bu deneyimini kuluçkahane sektörüne katkıda bulunmak amacıyla kullanacaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen kendi yerel satış temsilcileriniz ile irtibat kurunuz.

BioMar'ın kuluçkahane ürünleri işletme biriminin küresel hedeflerine ulaşmasını sağlamak amacıyla kurulan ekip (soldan sağa): Chris Dinnewith, kuluçkahane ürünleri İşletme Birimi Yöneticisi; Jef Peeters, BioMar'ın karides kuluçkahane ürünleri Ürün Yöneticisi ve Joana Amaral, BioMar deniz balığı kuluçkahane ürünleri Ürün Yöneticisi.