SU ÜRÜNLERINDE DEĞER YARATMAK

14 Eylül 2018

Montpellier, Fransa'da düzenlenen geride bıraktığımız Aqua 2018 Konferans ve Fuarı, inovasyonun ve su ürünlerinde sürdürülebilir büyümenin oluşturulmasına gönül vermiş olan herkes için ilham verici bir buluşma noktası oldu.

Avrupa Su Ürünleri Yetiştiriciliği Derneği (EAS) ile ve Dünya Su Ürünleri Yetiştiriciliği Derneği (WAS) ile ortaklaşa düzenlenen Aqua 2018 gibi su ürünleri etkinliklerine ve EAS tarafından düzenlenmiş ve düzenlenecek olan Su Ürünleri Avrupa Konferanslarına yaptığı Altın sponsorluk ile, BioMar araştırmacıları ve özellikle de kariyerlerini su ürünleri sektöründe ilerletmek isteyen gençleri sektöre hizmet vermek üzere kolay erişim sağlamaya teşvik ediyor.

"WeR Aquaculture" mottosuyla düzenlenen Aqua 2018'e 107 ülkeden 3000 temsilci katılmıştır. Fuar alanında 175 stant yer almış ve dört gün süren konferansta çeşitli konularda çok sayıda sunum yapılmış ve bilimsel afişler sergilenmiş olup, BioMar bu kapsamda işlevsel bileşenler ve yem katkı maddeleri oturumlarına sponsorluk yapmıştır.

BioMar'ın standı dünyanın her köşesinden gelen ziyaretçiler için merkezi bir buluşma yeri olmuştur. Örneğin, kuluçkahane yemi uzmanlarımız gerçekleştirdiğimiz son gelişmeler ve ürünlerimiz en iyi şekilde nasıl kullanılacakları hakkında ziyaretçilerden gelen yoğun bilgi talebi ile karşılaşmışlardır. Bu yıl BioMar kuluçkahane yemlerindeki mükemmelliğinin 15inci yılını kutlamaktadır ve sağlık ve performansı en üst düzeye çıkarmak amacıyla inovasyonlar ve işlevsel hammaddeler de dahil olacak şekilde bu segmentteki yatırımlarımızı sürdüreceğiz.

Aqua 2018'deki standında BioMar üretimin stresli evrelerine yönelik işlevsel yemlerde kaydettiğimiz en son gelişmelere özel olarak odaklanmıştır. En son elde ettiğimiz deney sonuçlarına ve BioMar'ın çipuradaki solungaç parazitlerini hedef alan Forte ürünlerine yönelik yemleme önerilerine özellikle ilgi gösterilmiştir.

BioMar'ın bir diğer odak alanı ise su ürünleri yetiştiricilerine sağladığımız destek ve su ürünleri yemlerinde bulunan her bir hammaddenin sürdürülebilirliğinin daha iyi anlaşılması ve değerlendirilmesi amacına yönelik daha geniş su ürünleri zinciri hakkında bilgi verilmesidir.

Aqua 2018 münasebetiyle, tipik bir Fransız "Şatosunun" rahatlatıcı ortamında BioMar'ın işbirliği ortaklarının bir araya geldiği bir BioMar Akşam Yemeği verilmiştir. BioMar West Med Genel Müdürü François Loubère yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulunmuştur: - BioMar tüm dünyadaki müşterilerine - balık ve karides yetiştiricileri - 56 yıldan daha uzun bir süredir beslenme, sağlık ve üreticilik performansları ile ilgili araştırma, geliştirme ve inovasyon alanlarında sergilediği kesintisiz çaba ile hizmet etmektedir. Su ürünlerinin verimini ve sürdürülebilirliğini geliştiren inovasyondan ilk yararlanan olma amacını sürekli izleyerek bu yolda devam etmekteyiz.

Aquaculture Europe 2019 7-10 Ekim 2019 tarihleri arasında Berlin, Almanya'da düzenlenecek. BioMar bu etkinliğin de Altın sponsoru olacaktır.

Aqua 2018’de BioMar’ın standı dünyanın her köşesinden gelen ziyaretçiler için merkezi bir buluşma yeri olmuştur.

Aqua 2018 münasebetiyle, tipik bir Fransız «Şatosunun» rahatlatıcı ortamında BioMar’ın işbirliği ortaklarının bir araya geldiği bir BioMar Akşam Yemeği verilmiştir.