BioMar deniz ürünleri satın alanlar için yem konusunda şeffaflık sağlamaktadır

Üç yıldır üretimde olan ve deniz ürünleri endüstrisindeki herhangi bir şeffaflık aracından farklı olarak BioMar, 2018 Sürdürülebilirlik Raporumuzun lansmanında, BioSustain programımızın en son aracı olan Discover'ı duyurdu. Rapor Biomar'ın su ürünleri endüstrisinde ve değer zinciri boyunca ve şimdi de doğrudan tüketiciye sunduğu sürdürülebilir girişimlere yer vermektedir.

Biomar'ın Sürdürülebilirlik Raporu, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu, kapsamlı bir rapordur. Rapor sadece sürdürülebilirlik temel performans göstergeleri konusunda değil, finans ve büyümeyle ilgili BioMar operasyonlarıyla ilgili olarak da tam şeffaflık sağlar. Bu yılki raporda, BioMar su ürünlerinin dönüşümündeki rolünü sürdürmeye devam ederken, yeni ortaya çıkan hammaddelere derinlemesine bir bakış ve somon yeminin değişimi de yer alıyor.  

"Sürdürülebilir kalkınma devamlılığı olan bir süreçtir ve şu an yeni teknolojilerin fiziksel, dijital ve biyolojik dünyaları bir araya getirdiğini görebileceğimiz yeni bir aşamaya geçiyoruz. Biz buna Sürdürülebilirlik 4.0 diyoruz.", Biomar 2018 Sürdürülebilirlik Raporu, BioMar Group CEO'su Carlos Diaz. 

Raporda, su ürünleri sürdürülebilirlik uygulamalarını üreticiden tüm hammaddelerin çevresel etkisine kadar takip eden ve tüketiciye yönelik olarak tasarlanan dijital bir araç olan Discover tanıtılmaktadır.  Discover sayesinde, tüketiciler bilinçli bir deniz ürünü seçimi yapmalarına yardımcı olmak için her zamankinden daha fazla bilgiye erişebilirler.     

Discover'ın arkasında büyük veri havuzlarını kullanan ve en güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için hesaplama ve kalibrasyonlar yapan BioMar'ın BioSustain programından çeşitli teknolojiler ve araçlar vardır. Yem tarifi veya hammadde seçimi de dahil olmak üzere çeşitli koşullar değiştikçe, veriler de değişmektedir. BioMar portföyündeki her hammaddeyi değerlendirmek için The Sustainable Solution Steering® metodolojisi kullanılmıştır. Su Ürünleri endüstrisindeki bu türünün ilk örneği, CO2 emisyonları, enerji kullanımı ve su kullanımı gibi konularda hesaplamalar da dahil olmak üzere, BioMar tarafından oluşturulan her yem tarifinin çevresel ayak izini belirleyebilen Biomar'ın Eko-verimlilik aracı ile birleştirilmiştir.

Discover şeffaflık aracının oluşturulması ve uygulanması, hammadde tedarikçilerinden yetiştiricilere kadar doğru verilerin toplanması için çok seviyeli değer zinciri işbirliğini gerektirmiştir.  Norveç somon üreticileri Kvarøy, yüksek segment perakendecilere Discover Kvarøy'ı sunan ilk üretici olmuştur.  Deniz ürünleri satın alanlar artık kendi akıllı telefonları aracılığıyla bir QR kodunu tarayabilir ve sürdürülebilirlik etkisi, beslenme profili, deniz ürünü kökenleri, sertifikalar ve yem malzemeleri dahil olmak üzere bir dizi bilgiye erişebilirler.

"Sürdürülebilirlik, yaptığımız işin özünde ve gerçek değişimin kabulünü ve benimsenmesini sağlamaya devam etmek istiyoruz. Discover aracılığıyla şeffaflık ve izlenebilirlik sağlamanın karar verme sürecinde tüketicilere yardımcı olacağını ve deniz ürünleri seçiminde onlara bir nebze güvence vereceğini umuyoruz. BioMar Group Sürdürülebilirlik Direktörü Vidar Gundersen, “Tüm deniz ürünlerinin aynı olmadığını ve beslenme, çevresel etki veya hatta hammaddelerin kökeni olmak üzere kendileri için en önemli olana bağlı olarak seçimler yapabileceklerini keşfedecekler” dedi.

 

Daha fazla bilgi için, bu linki tıklayarak BioMar 2018 Sürdürülebilirlik Raporu'na ulaşabilirsiniz.

 

Üç yıldır üretimde olan ve deniz ürünleri endüstrisindeki herhangi bir şeffaflık aracından farklı olarak BioMar, 2018 Sürdürülebilirlik Raporumuzun lansmanında, BioSustain programımızın en son aracı olan Discover'ı duyurdu. Rapor Biomar'ın su ürünleri endüstrisinde ve değer zinciri boyunca ve şimdi de doğrudan tüketiciye sunduğu sürdürülebilir girişimlere yer vermektedir.

Daha fazla bilgi için:

 

CEO, BioMar Grubu

Carlos Diaz

cdiaz@biomar.com

 

Sürdürülebilirlik Direktörü, BioMar Grubu

Vidar Gundersen

vidgu@biomar.com