BioMar-Sagun GLOBALG.A.P sertİfİkasını aldı

3 Mayıs 2017

BioMar-Sagun artık GLOBALG.A.P. sertifikalı

BioMar-Sagun, Nisan 2017 itibariyle, hazır yem üretimi için ihtiyaç duyulan en güncel ve en çok talep gören GLOBALG.A.P. kontrol listesi doğrultusunda, Acoura Marine tarafından 2.2 versiyonu ile sertifikalandırıldı.

Genel Müdür Bora Aydemir, bu sertifikanın müşterilerimiz için çok iyi bir haber olduğunu belirtti. Bu sayede, BioMar-Sagun müşterilerinin kendileri için de GLOBALG.A.P. sertifikası almalarının kolaylaşacağını ifade ederek, GLOBALG.A.P. sertifikası talep eden artan sayıdaki üretici ve perakendeciye de, tüketicilerine sundukları ürünler için hizmet verebileceklerini belirtti.

GLOBALG.A.P. tüketicilerin yem/gıda güvenliği, çevre koruma, işçi sağlığı, güvenlik ve hayvan refahı hakkındaki endişelerine şu şekilde destek verir:

  • Avrupa'da ve dünyada zirai kimyasal ve tıbbi girdilerin en aza indirgenmesini teşvik eden, ticari olarak uygulanabilir tarımsal güvence şemalarının benimsenmesini özendirmek.
  • İzlenebilirliği de içeren mevcut hazır yem güvence şemalarını ve standartlarını kıyaslamak için İyi Üretim Uygulamalarının (G.M.P.) geliştirilmesi.
  • Sürekli gelişme ve en iyi uygulamaların geliştirilmesi ve anlaşılması için rehberlik sağlamak.
  • Bağımsız bir doğrulama için tek ve kabul edilmiş bir çerçeve oluşturmak.
  • Üreticiler, ihracatçılar ve ithalatçılar da dahil olmak üzere tüketiciler ve ortaklarla açık iletişim kurmak ve danışmanlık yapmak.

GLOBALG.A.P. dünya genelinde, tarımsal ve su ürünleri ürünlerinin üretim süreçlerinin belgelendirilmesi için gönüllü standartlar belirleyen özel bir sektör kuruluşudur.

Daha fazla bilgi için, sizi GLOBALG.A.P resmi sitesini ziyaret etmeye davet ediyoruz: www.globalgap.org

Kalite Müdürü Müge Önder Apaydin ve Genel Müdür Bora Aydemir, BioMar-Sagun'un gıda güvenliği, kalite güvencesi ve çalışma koşulları gibi odak alanlarını kapsayan İyi Üretim Uygulamaları sertifikası GLOBALG.A.P.'i aldığını duyurmaktan gurur duymaktadır.