BioMar, Seafood Stewardship Index sıralamasında ilk sıralara yükseldi

BioMar, sektör için sürdürülebilir su ürünleri yemi geliştirme konsepti üzerine kurulmuş olup üzerinden yıllar geçmesine rağmen aynı konsept şirketin temel dayanağı olmaya devam etmektedir. Bu ay, BioMar, World Benchmarkinng’ilk ilk Seafood Stewardship Index sıralamasında en yüksek dereceli yem tedarikçisi oldu.

BioMar, deniz ürünleri şirketlerinin operasyonlarına ilişkin tarafsız bir değerlendirme sunmasından dolayı deniz ürünleri endüstrisi için kıyaslama endeksini memnuniyetle karşılamaktadır. BioMar olarak, doğru stratejileri uyguladığının teminatını veren ilk 30 su ürünleri şirketi arasında ilk 5 şirket içinde yerimizi alıyoruz.

 

 

 

 

BioMar Grup CEO’su Carlos Diaz, “Sürdürülebilirlik alanında ulaştığımız bu yüksek puanlar, su ürünleri sektöründe sürdürülebilir değişimi yönlendirmeye ilişkin verdiğimiz taahhüttü yansıtmaktadır. Bu endeks ayrıca bize kendimizi geliştirebileceğimiz alanları da gösteriyor ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik olarak yaptığımız diğer uygulamaları da göstermekten son derece memnunuz” dedi.    

 

BioMar bu yıl, okyanusların gezegenimizin sürdürülebilir geleceği üzerinde nasıl kritik bir rol oynadığına odaklanan Sürdürülebilir Okyanus Ekonomisi için Üst Düzey Panel’e katılmak üzere davet edildi. Gelecek ay Sürdürülebilir Markalar (Sustainable Brands), okyanuslarımıza yeniden bolluk kazandırmaya yönelik ilk konferansını gerçekleştirecek. BioMar’ın da etkinliğin danışma kurulunda olmak üzere davet edildiği bu konferansın temel odak noktası su ürünleri yetiştiriciliğinin rolüdür. Bu konferansta STK’lar, perakendeciler ve hızlı tüketim ürünleri şirketleri, 2050 yılına kadar okyanuslarımız için gerekli olan tasarımları hazırlamak üzere bir araya gelecek ve gerçek değişimi yönlendirmek için birlikte çalışmanın yollarını bulacaklar.  

 

Carlos Diaz sözlerine son verirken, “Su ürünleri yönetimi ve sürdürülebilirliği, herhangi bir son nokta tanımayan BioMar açısından devamlı olarak geçerliliğini koruyan bir hedeftir ve biz, çıtamızı sürekli olarak kendimiz yükseltiyoruz. Bunu yapabilmek ancak kendinizi çok dürüst ve sert bir şekilde eleştirmekle mümkün olur ve işte Seafod Stewardship Index bize bu imkanı veriyor” dedi.