Güncellenmiş INICIO Plus formülü – Yavruların beslenmesi

Balık yetiştiricilerinin gözde başlangıç yemi, INICIO Plus, en son araştırma bulguları doğrultusunda güncellendi. Bu, BioMar’ın INICIO Plus yemini tatlı su balığı yavrularının tüm beslenme ihtiyaçlarının karşılanması ve çiftlik balıklarına yaşamlarının ilk safhalarında en iyi sağlık koşullarının sağlanması anlamında daha iyi bir hale getirdi.

Yakın zamandaki güncelleme sayesinde, BioMar’ın tatlı su türlerine yönelik INICIO Plus başlangıç yemi formülü çok yönlü faydalar sunmaktadır.

Yeni INICIO Plus daha da iyileştirilmiş bir dinçliğe, dayanıklılığa ve iyi performansa sahip balık yavruları elde etmeyi hedeflemektedir ve INICIO Plus’ın Flavobacterium psychrophilum bakterisinin yol açtığı Gökkuşağı alabalık larva sendromuna (RFTS) ve Yersinia ruckeri bakterisinin yol açtığı kırmızı ağız hastalığına (ERM) karşı daha iyi direnç sağlanmasına katkı yaptığı gözlemlenmiştir.

 

Genel faydaları sayesinde mükemmel balık üretimi sonuçları

Uzun yıllar boyunca, INICIO Plus, elde edilen mükemmel sonuçlar nedeniyle balık yetiştiricilerinin gözde başlangıç yemi olmuştur. Yıllar içinde, INICIO Plus üzerinde yapılan sürekli araştırmalar ve güncellemeler balık yetiştiricileri için en ideal balık dinçliği, hayatta kalma ve deformasyon seviyelerinin sağlanması gibi üstün faydaları sürekli kılmıştır. Bu faydalar, diğer içeriklerin yanı sıra, vitaminlerin sağladığı dengeli bir zenginlik, fosfolipitler ve besleyici unsurların ve minerallerin daha iyi emilmesine katkı yapan ve balık türleri içindeki deformasyon azaltan Probiyotik Bactocell® içeren benzersiz bir yem formülü sayesinde elde edilmiştir.

 

Yeniliklerin deneyimle bir araya getirilmesi

INICIO Plus’ın güncellenmiş formülü birkaç yeni içeriği kapsamaktadır. Bu içeriklerden biri de, mukus arttırıcı etkilerinin yanı sıra, istenmeyen bakterilere karşı gelişmiş bir bağışıklık düzenlemesi ve bağlayıcı etkinlikler sağlayan çok suşlu maya fraksiyonu B-WYSETM’dır. Bactocell® ile B-WYSE™’ın bir araya getirilmesi balık yavrularının sağlık durumunun ve performans parametrelerinin geliştirilmesine katkıda bulunarak daha iyi hayatta kalma oranları sağlamaktadır.

Ayrıca, yeni formül içinde bulunan özel sindirim düzenleyici içerikler sayesinde bağırsak florası kompozisyonunun ideal olmasını ve istenmeyen patojenik bakterilerin bağırsaktaki yerleşiminin azaltılmasını sağlamaktadır. Son olarak önemli noktalardan biri de, arttırılmış antioksidan vitamin içeriğinin, balıkta bulunan ve hücre zarlarını tahrip ederek hücreleri bozunmaya ve patojenlere karşı savunmasız hale getiren serbest radikallerin etkisiz kılınmasına yardımcı olmasıdır.

INICIO Plus, BioMar’ın Danimarka’da bulunan tesislerinde, 2020 yılında faaliyete geçmiş ve başlangıç yemlerine ayrılmış olan en son teknolojilerin kullanıldığı bir üretim hattında üretilmektedir. BioMar Danimarka’nın Genel Müdürü Anders Brandt-Clausen bu konuyla ilgili olarak şu ifadede bulunmuştur:

 

“INICIO Plus formülünde yapılan ve yeni kurmuş olduğumuz üretim hattı sayesinde geliştirilmiş bir fiziksel kaliteyle bir araya getirilen bu son güncelleme, gerek kalite gerekse performans anlamında yavru balık yemi ürünlerimizin çok daha iyi olmasını sağlamıştır. Bu sayede, piyasanın lideri konumundaki yavru balık yemimiz INICIO Plus’ı daha da geliştirerek yeni bir seviyeye taşıyacağız.”