MAXIO ve EFICO - doğru ihtiyaç için doğru yem

BioMar, Akdeniz bölgesindeki levrek ve çipura çiftçileri için yeni büyütme yemi çeşitlerini tanıttı: MAXIOTM ve EFICO. Çiftçiler artık farklı tarım hedeflerine en uygun yemi seçebiliyor.

Su ürünleri işletmeciliğinde piyasa koşulları nadiren aynıdır. Balık fiyatlarındaki dalgalanmalar gibi faktörler, su ürünleri yetiştiriciliğinde kar elde etmek için tarım stratejilerinin de bu faktörlere göre uyarlanmasını gerektirebilir. BioMar'ın yeni nesil büyütme yemleri olan MAXIOTM ve EFICO, balık çiftçilerine daha fazla esneklik sağlamak, biyokütle kazanımlarını maksimuma çıkarmak veya üretim maliyetini minimuma indirmek gibi belirli iş hedeflerine yönelik çözümler sunmak üzere tasarlanmıştır.

 

MAXIOTM – balıkların maksimum büyümesi için yüksek performanslı yemler

MAXIOTM, maksimum biyokütle kazancı en öncelikli parametre olduğunda etkili bir araçtır. MAXIOTM, balık fiyatlarının yüksek olduğu dönemlerde çiftçilerin en uygun pazar koşullarında hız kesmeden ilerlemelerini sağlayan güçlü bir çözüm sunar.

MAXIOTM yemlerindeki sindirilebilir protein ve sindirilebilir enerji kombinasyonu, makul yem maliyetleri, düşük yem dönüşüm oranları ve rakipsiz büyüme oranları sağlamak amacıyla optimize edilmiştir. MAXIOTM yemler balıkların daha iyi büyümesi sağlar ve üretim parametreleri açısından nihai sonuçlar verir.

 

EFICO - zorlu piyasa koşullarında üretim maliyetlerini minimuma indirir

EFICO, zorlu piyasa koşullarında çiftçilerin çiftliklerinin ekonomik performansını kontrol etmelerini sağlayan verimli bir çözümdür. EFICO ürün yelpazesi, daha fazla esneklik sağlayan ve balık fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde üretim maliyetini en aza indirmeyi amaçlayan BioMar'ın orta performanslı yemlerini içerir.

BioMar'ın EFICO yemleri, makul yem ve üretim maliyetleri sunmayı hedeflemektedir. EFICO yemlerindeki sindirilebilir protein ve sindirilebilir enerji, yemlerin nispeten düşük maliyetli olmasını ve düşük yem dönüşüm oranına sahip olmasını optimize etmek amacıyla bir araya getirilmiş özelliklerdir. Örneğin EFICO yemleri, artan besin tutulumu ana üretim parametresi olduğunda çok yönlü bir araç olarak kullanılabilir.

 

ENA2 Paket

Hem MAXIOTM hem de EFICO emilim kabiliyetini, bağırsak sağlığını ve bağışıklık fonksiyonunu arttırmayı hedefleyen, farklı fonksiyonel bileşenlerin ve mikro bileşenlerin sinerjik bir etki oluşturmasını sağlayan köklü ENA2 konseptini içerir.

 

Çığır açan P 3.0 Konsepti

MAXIOTM ve EFICO, BioMar'ın çığır açan P 3.0 Konsepti kapsamında tasarlanan ilk levrek ve çipura yemi çeşitleridir. P 3.0 Konsepti, balık çiftçilerinin her zaman hedefledikleri performansı BioMar yemleri yoluyla elde etmelerini sağlayan - farklı balık türleri için ve çeşitli piyasa koşullarına göre özenle optimize edilmiş çok katmanlı bir yem optimizasyon konseptidir.

P 3.0 Konsepti kapsamındaki yemler yalnızca belirli bir FCR için optimize edilmez, aynı zamanda FCR, SGR ve diğer birçok parametre arasında arzu edilen dengenin kurulmasını da hedefler. P 3.0 Konseptinde, doğru amino asit profili, balığın beslenme gereksinimleri ve hammaddelerdeki enerjinin ve proteinin sindirilebilirliği, tek bir nihai amaç ile tanımlanır: çiftçilik hedeflerine ve pazar koşullarına uygun doğru yemi formüle etmek.

BioMar deniz türlerinin Ürün Müdürü Iannis Karacostas:

“P 3.0 Konsepti, somon gibi diğer türler için bir süredir kullanılmaktadır. Yaptığımız kapsamlı araştırmalara dayanarak bugün bu yeni konsepti levrek ve çipura üretimine de uygulayabiliyoruz. Müşterilerimize daha fazla esneklik sağlamaktan ve çiftlik ekonomilerini en üst düzeye çıkarabilecek bir çözüm sunmaktan mutluluk duyuyoruz. ”

Yeni nesil büyütme yemi grubu MAXIOTM ve EFICO, Ocak 2020'nin başından itibaren piyasalarda olacak.

 

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.