Deniz balığı üretme havuzlarında oyunun kuralları değişiyor

Powered by Partnership Driven by Innovation

Yüksek performanslı balık yemlerinde yenilikçiyiz ve kendimizi sürdürülebilir küresel su ürünleri yetiştiriciliğinde üzerimize düşeni yapmaya adadık.

İRİ ALABALIKLAR İÇİN YENİ BİR YEM

3 Ocak 2018

Deniz kafeslerinde yetiştirilen gökkuşağı alabalığı BioMar-Sagun’un yeni yemi olan EFICO Enviro 937 Advance ile daha hızlı ve daha fazla büyüyecek.

Ocak 2018, BioMar-Sagun alabalık yemi yelpazesini, iri gökkuşağı alabalığı yetiştiriciliği için özel olarak geliştirilmiş bir yem olan EFICO Enviro 937 Advance ile genişletiyor. Bu yeni yem, özellikle Karadeniz bölgesindeki balık yetiştiricilerinin kısa ve zorlu yemleme dönemlerinde dahi, iri alabalıktan daha fazla büyüme performansı elde etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

EFICO Enviro 937 Advance daha büyük balıkların vücut bileşimine uyarlanmış olan sindirilebilir enerji ve sindirilebilir protein düzeyleri sayesinde alabalık üretimini azami düzeye çıkarmayı ve deniz kafesi  ve baraj yetiştiriciliğindeki üretim döngüsünü kısaltmayı amaçlamaktadır. BioMar EMEA Bölümü Teknik Müdürü Michel Autin, “EFICO Enviro 937 Advance mevsimsel değişikliklere uyarlanmış yüksek sindirilebilir enerji düzeyine sahip bir yemdir. Bu durum, yem kullanımını en üst düzeye çıkaran yem bileşiminde bulunan özenle seçilmiş hammaddelerle güvenceye alınmaktadır. Böylece, elde edilen sonuç optimum sağlık, maksimum büyüme, daha kısa üretim döngüsü ve sonuncu ama son derece önemli olan sucul ortama bırakılan azaltılmış emisyonlardır” dedi.

EFICO Enviro 937 Advance  8mm ve 10mm pelet büyüklüklerinde Ocak 2018 tarihinden itibaren piyasada olacaktır. Bu yem, balıkların stresli durumlara karşı daha iyi hazırlanmaları için bütün pelet büyüklüklerinde FOCUS Plus takviyesi ile birlikte de satışa sunulacaktır.

BioMar-Sagun, fabrikanın 2016 yılında yapılan açılışının ardından oldukça kısa süre içinde doğru yetiştiricilik koşulları için doğru yemlerin temin edilmesinde büyük başarı kaydetmiştir. Bu başarının kaynağı BioMar'ın yem üretiminde sahip olduğu uzun yıllara dayalı deneyim, yerel BioMar-Sagun ekibinin adanmışlığı ve Türk balık yetiştiricilerinin gereksinim, beklenti ve balık yetiştiriciliğinde karşılaştıkları zorluklar için doğru yem ve yemleme çözümlerini sunmak üzere gösterdiği olağanüstü çabadır. Hiç şüphesiz, Türk balık yetiştiricilerinin BioMar-Sagun’un su ürünleri sektörünü bir adım ileri taşıma kabiliyetine olan güveni de şirketin başarısındaki kilit faktörlerden biridir. Bu başarı esas olarak levrek, çipura ve porsiyon büyüklüğündeki alabalıkta elde edilmiştir. Artık yoluna deniz kafeslerinde üretilen daha büyük alabalık ile devam etmektedir.

“Güven, güçlü ilişkiler ve uzun vadeli işbirliği müşterilerimizin gereksinimlerini anlamamızda ve işletmeleri için değer yaratmamızda kilit rol oynamaktadır” diyen BioMar-Sagun Genel Müdürü Bora Aydemir, “Müşterilerimiz ile sahip olduğumuz güçlü diyaloğa dayalı olarak, deniz kafeslerinde ve barajlarda yapılan gökkuşağı alabalığı yetiştiriciliği için yeni bir yüksek performanslı yem türünün piyasaya sürülmesine yönelik bariz ihtiyaç olduğunu gördük. BioMar, gökkuşağı alabalığı ve deniz kafesi yetiştiriciliğinin ileri düzeyde uygulandığı Danimarka, Finlandiya, İsveç ve Norveç gibi ülkelerde açık ara farkla tercih edilen bir yem tedarikçisidir. Tek yapmamız gereken BioMar'ın bu özel pazardaki deneyimini Türkiye'deki deniz suyu alabalık yetiştiriciliğine uyarlamaktır” diye ekledi.

Sayın Aydemir sözlerini “Deniz kafesi ve baraj yetiştiricilerimizin EFICO Enviro 937 Advance yemini istekle kullanmalarını ve bu yemin yaratacağı değeri deneyimlemelerini umuyoruz” diye sonlandırdı.

BioMar-Sagun, alabalık yemi yelpazesini deniz kafeslerinde ve barajlarda ki iri gökkuşağı alabalığı yetiştiriciliği için özel olarak geliştirilmiş bir yem olan EFICO Enviro 937 Advance ile genişletiyor.