Yemlerdeki mineral katkı maddelerinin güncellenmesi

BioMar için minimum çevresel etkiyle, en iyi sağlık ve performansı sunmak kilit öneme sahiptir. BioMar EMEA, tüm yemlerimizdeki mineral katkı maddesi kaynaklarını güncellendi.

Temel minerallerin temini için BioMar EMEA fabrikaları halihazırda, tüm yemlerin formülasyonunda, inorganik tuzlar yerine daha yüksek biyoyararlanıma sahip organik bileşikleri kullanmaktadır.

Temel besin maddeleri, normal fizyolojik fonksiyon için gerekli olan besinlerdir. Bununla birlikte, temel besin maddeleri (mineraller, vitaminler, organik asitler ve amino asitler) vücutta sentezlenemez ve bu nedenle bunların bir besin kaynağından alınması gerekmektedir.

Birçok temel mineral balıkların hem performansı hem de sağlık durumu için büyük önem taşımaktadır. Temel minerallerin balıklar için biyolojik açıdan daha kullanılabilir hale getirilmesi alım miktarını arttırır. Dahası, balığın bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve balık yetiştiriciliğinin çevresel etkisini en aza indirmektedir. Bu faktörler BioMar için kilit öneme sahiptir.

Organik bağlı mineraller kategorisinde bile, farklı bileşenler arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Biyolojik açıdan en kullanılabilir ve kararlı kompleks glisin şelatlarıdır. Glisin şelatları, bağırsakta bulunan moleküller içinde minimal etkileşime sahiptir ve aktif olarak bağırsak duvarından hücrelere nakledilmektedir. Hücrede, şelat parçalanır ve metabolik kullanım için mineral açığa çıkar.

Çeşitli denemeler sonucunda organik bağlı minerallerin kullanımının aşağıdakileri sağlayacağı görülmüştür:

-          Mineral alımını ve tutulumunu artırır

-          Bireyin mineral durumunu iyileştirir

-          Sağlık durumunu iyileştirir

-          Performansını arttırır

Bu son güncelleme hakkında ayrıntılı bilgi için, lütfen yerel satış temsilcinizle irtibata geçiniz.