Deniz balığı üretme havuzlarında oyunun kuralları değişiyor

Powered by Partnership Driven by Innovation

Yüksek performanslı balık yemlerinde yenilikçiyiz ve kendimizi sürdürülebilir küresel su ürünleri yetiştiriciliğinde üzerimize düşeni yapmaya adadık.

BAKIM GEREKTİREN BALIKLAR İÇİN SOFİSTİKE KULUÇKA ÜRÜNLERİ

5 Temmuz 2018

Müşterilerin taleplerinin bir yansıması olarak, biomar'ın yüksek kaliteli larvıva ve ınıcıo plus m ürünleri, bakım gerektiren balık larvalarının ve yavrularının beslenmesi için şimdi farklı kuluçkahanelerin hedeflerine ve stratejilerine ve yeni ambalajlama metoduna uygun olarak iki farklı hattan oluşuyor. Ayrıca, biomar'ın akdeniz bölgesinde yetiştirilen deniz balıkları için ürettiği anaç balık yemleri larvıva ürün yelpazesine eklenmiştir.

BioMar'ın kuluçka yemi yelpazesi, yaşamlarının ilk aşamalarında yoğun bakım gerektiren çiftlik balık türlerinin yaşamında besin açısından dengeli bir başlangıç sağlama amacıyla ürünler içermektedir. - BioMar'ın deniz balıkları segmenti için üretilen kuluçkahane ürünlerinin müdürü Joana Amaral, "şimdiye kadar, müşterilerimizden elde ettiğimiz geri bildirimlerden ve deney sonuçlarından ürünlerimizin mükemmel performans gösterdiğini ve kabul gördüğünü biliyoruz" dedi.

Joana tarafından yönetilen ürün portföyü, Akdeniz balık kuluçkahaneleri için son derece uygun olup levrek, çipura, sarı ağız balığı ve kalkan ile dilbalığı gibi yassı balıklar gibi türler üretmektedir. Aynı zamanda, somon yetiştiriciliğinde deniz biti ile mücadelede yaygın olarak kullanılan temizleyici balıklar gibi türler ve uzun levrek ve mersin balığı gibi bakım gerektiren tatlı su türleri için de tavsiye edilir.

BioMar'ın kuluçka ürünleri portföyü, larva ve erken balık üretme yemleri için LARVIVA mikrokapsüllenmiş ve granül haline getirilmiş yemleri ve ağırlıklı olarak küçük deniz balığı yavruları için olan INICIO Plus M mini peletlerini kapsamaktadır.

2018 yılının Haziran ayından itibaren, BioMar'ın, daha önce EFICO Genio 403 ve 413 olarak bilinen Akdeniz balık türleri yemleri, sırasıyla LARVIVA Broodstock Bakım ve LARVIVA Broodstock Maturasyon adı altında, LARVIVA kuluçka yemleri yelpazesinin bir parçasını oluşturur. - Joana Amaral, bu yemler, yüksek kaliteli yumurta ve larva üretimi için kuluçkahanelerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve son derece iyi performans gösterirler demektedir. - Broodstock yemleri, kuluçkahanelere yem sağlamamızın doğal bir parçasıdır. Bunları LARVIVA altında bir araya getirmek son derece mantıklıdır. Yeni isimler ise yemler ile ilgili olarak fikir vermektedir.

- Joanna, şu anda, yüksek kaliteli ve standart ürünlerle dengelenmiş, iyi yapılandırılmış bir ürün yelpazesi sunuyoruz demekte ve şunları eklemektedir: - Larva/yemden kesme sonrası ve balık üretme aşamaları için öneriler vererek, ihtiyaç duydukları ürünleri belirtmek için kuluçka yönetimindeki çeşitli stratejileri eşleştiriyor ve kuluçka yöneticilerine yardımcı oluyoruz.

BioMar'ın kuluçka ürünlerinin ambalaj ve ürün etiketleri yeniden tasarlandı. Tamamen görsel bir bakış açısından, farklı ürünleri ayırt etmek artık daha kolay. Yeni ambalaj ve isimler Haziran 2018 sonu itibariyle piyasaya sürülüyor. Joan, "Geçiş döneminde ve Haziran 2018'den önce kalan stoklarımız dolu olduğu sürece, müşterilerimiz, eski ve yeni ambalajlarda kuluçka ürünlerinden oluşan bir karışıma ulaşabilirler. Ama ambalaj içindeki ürünler, ambalaj ne olursa olsun, aynı derecede yüksek kalitedelidir" dedi.

Joana, sorumlu olduğu kuluçka sahası ile oldukça gurur duyduğunu belirtiyor ve ekliyor: "Ürünlerin kapsamı sürekli gelişim halinde. Ürünlerimizi test etmekte, pazarı gözlemlemekte ve gelecekte gerçekleşebilecek gelişmeleri tahmin etmekte, her zaman kuluçkahanelerle ve harici ve BioMar AR-GE ile yakın işbirliği içinde çalışmaktayız. Ama özellikle larvalar için LARVIVA ProStart'a ait mikrokapsüllenmiş başlangıç yeminden gurur duyuyorum. Yeni yumurtadan çıkmış larvalar o kadar hassastır ki, sadece sofistike yemlerle beslenebilirler ve ihtiyaç duydukları besinleri sağlayabilirler ve LARVIVA ProStart bu ihtiyaca mükemmel bir şekilde cevap verir. Bugün ve bakım gerektiren balık türlerinin bu yaşam aşamaları için LARVIVA ProStart'ın piyasadaki en iyi yem olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim".