Yaşam boyu gelİşİm

Bazı çalışanlarımız BioMar'da çalışmaya adeta doymuyorlar. Onlardan biri de, 1990 yılından beri BioMar'da çalışan Marie Hillestad.

Norveç'teki BioMar Küresel ArGe Ekibinin bir üyesi olan Marie Hillestad, "Uzman bir araştırmacı olarak kariyerim uzun bir kişisel ve mesleki gelişim yolculuğuna dayanıyor. Dünya su ürünleri yetiştiriciliği sektörünün verimli ve sürdürülebilir bir hale getirilmesine katkıda bulunduğumu yürekten hissediyorum" diyor.

Marie, BioMar'ın bugünlere gelmesine önemli katkılarda bulunmuş biri. Hem BioMar'ın hem de genel olarak sektörün, çiftlikte yetiştirilen balıkların önemli bir gıda ve besin kaynağı haline getirilmesine yönelik ilk adımları attığı bir dönemde BioMar'da çalışmaya başladı.

Marie bu konuda, "Okuldan yeni mezun olduğum 1990 yılında, ilk ürün geliştirici olarak Norveç'teki BioMar ArGe departmanında işe başladım" diyerek ekliyor: "Bugün ise BioMar ArGe ekibinde 30'dan fazla uzman araştırmacı görev yapıyor ve ben de şu anda BioMar için mükemmel ürün çeşitleri hazırlamak için çalışan dört küresel araştırma ekibinin birinde grup yöneticisiyim. Ana uzmanlık alanım, besin ihtiyacı ve balık performansı başta olmak üzere balık besinleri."

Marie, BioMar'da çalıştığı yıllar boyunca önemli bir kişisel ve mesleki gelişime imza attı. Marie bu konuda da, "Farklı araştırma projelerinde görev yaparak ve proses teknolojileri konusunda güçlü bir araştırma ekibi kurma gibi yeni sorumluluklar alarak çok şey öğrendim. Profesörlük doktorası yaparak, şirket dışı araştırmacılarla işbirliği yaparak, mesleki ağlara katılarak ve MBA çalışmalarında yer alarak mesleki yetkinliklerimi daha da geliştirmeye yönelik fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyorum" diyor.

Marie, BioMar'ı anlatırken, sektörde son derece bağlılığı olan ve hem yeniliklere imza atma hem de ölçülü riskler alma konusunda istekli bir şirket olduğuna da vurgu yapıyor. Marie bu konuda şunları söylüyor: "Bu şirkette yeni fikirlere ve yarının ürünlerini geliştirmek için şirket içi araştırmaları ve bilgi birikimini şirket dışı uzmanlıklarla birleştirmeye her zaman yer var. Benim için en önemli şeylerden bir diğeri de, yeni mücadelelere girişmenin yanı sıra harika mesai arkadaşlarına da sahip olmak. Bu sayede yıllardır BioMar'da çalışıyorum ve çalışmaya da devam edeceğim."

Marie Hillestad, BioMar Küresel ArGe Ekibi Üyesi.